Warsztaty fotograficzne

SzkoleniaFoto.pl

Blog

Kurs Fotografia dla początkujących

Na naszym kursie jest intensywnie i każdy z uczestników ma głowę przepełnioną nowymi pojęciami. Niezależnie, czy posiadasz lustrzankę, czy zaawansowany kompakt z możliwością manulanych ustawień, to jak najbardziej Twoje zdjęcia mogą stać się lepsze, a wykonywana fotografia bardziej świadoma.
Serdecznie zapraszamy wszystkich niezdecydowanych :) Kolejne szkolenie już 22-23 września.
Poniżej kilka fotkek z poprzedniej edycji szkolenia Fotografia - pierwsze kroki.

Portret w studio / portret w plenerze / fotografia architektury

Mała przypominajka z lipcowego szkolenia fotografii portretowej w studio, portretu w przestrzeni miejskiej oraz fotografii architektury. Niezwykle intensywny dzień spędzony w miłym towarzystwie.
Ogromne podziękowania dla naszych wytrwałych modelek - Laury, Julii oraz Emilii, które podczas niedzielnego upału były mega cierpliwe, życzliwe i cały czas uśmiechnięte :)

Szczecin - szkolenie z podstaw fotografii

Weekend w Szczecinie był równie intensywny co w Kaliszu. Przekonaliście się jak bardzo Wasze aparaty potrafią być omylne w trybie Auto, ale już teraz potraficie to korygować tak, aby ekspozycja była wręcz idealna :) Trening czyni mistrza - nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam intensywnego treningu w trybie manualnym, co na pewno zaowocuje samymi świetnymi kadrami w rodzinnych albumach.
Powodzenia w dalszej przygodzie fotograficznej ;)

Kalisz - czerwcowe szkolenia fotograficzne

Początek wakacji to dla nas intensywny weekend w Kaliszu. Sobotnie szkolenie z podstaw fotografii wyposażyło kolejne osoby w umiejętność pracy swoim aparatem w pełnym manualu. Niedziela to intensywna nauka obróbki plików RAW w programie Adobe Lightroom, jak również katalowowanie zdjęć w module Library . Powodzenia w dalszej fotograficznej drodze i oczywiście samych udanych kadrów - zarówno z Waszych aparatów jak i tych z cyfrowej ciemni :)

szkoleniafoto.pl - Fotografia pierwsze kroki

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku z kursu Fotografia - pierwsze kroki. 
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć fotograficzną przygodę , poznać swój sprzęt, aby "wycisnąć" z niego maksimum możliwości - po prostu robić lepsze zdjęcia.

Kurs Fotografia - pierwsze kroki w Szczecinie

Kolejna edycja kursu Fotografia - pierwsze kroki na nami , a co za tym idzie kolejni Kursanci z wiedzą już nie tylko teoretyczną, ale praktyczną. Nasze szkolenie to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z fotografią lub poukładania posiadanej juz wiedzy fotograficznej. Pojęcia takie jak przysłona, czas naświetlania oraz ISO nie są już Wam obce. Pozostaje nam życzyć samych udanych kadrów i albumów wypełnionych niezapomnianymi zdjęciami.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie pozdrawiamy :)

Warsztaty Noworodkowe

Jeden z najbardziej magicznych weekendów tej zimy w naszym studio. Temperatura jak w tropikach , wrażenia  i emocje również gorące.
Bardzo dziękujemy Rodzicom Juleczki i Tobiaszka za pełne zaufanie i cierpliwość. Magdzie za mega energię, zaangażowanie i cenne rady dotyczące pozycjonowania noworodków, ich uspokajania podczas sesji a także za wskazówki dotyczące profesjonalnej obróbki.
Uczestnikom za wyrozumiałość podczas malutkich przebojów wyzwalaczowych:) To była na prawdę udana sobota, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.
Pozostaje nam życzyć udanych zdjęć i dużo treningu w pozycjonowaniu Maluszków - hmmm...w tej kwestii oczywiście wszystkich przebija Patrycja, która juz wrótce będzie się cieszyć prywatną Modelką. Trzymamy kciuki za szczęśliwe rozwiązanie :)
Serdeczne pozdrowionka dla wszystkich Uczestniczek

 

Fotograficzne pierwsze kroki w Lesznie

Troszkę wspomnień z kursu "Fotografia- pierwsze kroki". Duża dawka praktyki, teorii i próby fotograficzne w plenerze to gwarancja dobrego startu w świat fotografii ! Pojęcia takie jak przysłona, czas naświetlania oraz ISO nie są już Wam obce. Pamiętajcie, aby po zakończonym kursie jak najwięcej ćwiczyć i utrwalać zdobytą wiedzę - najlepiej wszędzie zabierajcie aparat :) Nam pozostaje życzyć samych udanych kadrów i albumów wypełnionych pięknymi zdjęciami - poprawnie naświetlonych i skadrowanych :)

 

Szczecin fotografuje ....

Kolejny kurs dla początkujących za nami. Noworoczny maraton szkoleń "Fotografia - pierwsze kroki" możemy uznać za zamknięty. Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych na edycję w marcu  :) Szczegóły w zakładce Warsztaty.
Duża dawka teorii i parktyki, jednocześnie sporo nowych terminów i zagadnień związanych z podstawą fotografii. Poukładanie zdobytych umiejętności to na prawdę świetny start w dalsze zagłębianie fotograficznego świata.
Teraz jak najwięcej ćwiczeń praktycznych, aby utrwalać zdobytą wiedzę i cóż tu więcej mówić ......robić coraz lepsze zdjęcia.
Tego oczywiście życzę wszystkim uczestnikom, aby w Waszych albumach były niezapomniane kadry pełne emocji i wspomnień, do których zawsze można powrócić.

Fotograficzne pierwsze kroki w Kaliszu

Mała relacja z weekendowego szkolenia podstaw fotografii w Kaliszu. Pomimo mroźnej i wietrznej aury udało nam się zrealizować również zajęcia w plenerze. Pojęcia takie jak przysłona, czas naświetlania oraz ISO nie są już Wam obce. Pamiętajcie, aby po zkończonym kursie jak najwięcej ćwiczyć i utrwalać zdobytą wiedzę - najlepiej wszędzie zabierajcie aparat :)
Mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce....być może na Adobe Lightroom :) Pozostaje nam już tylko życzyć samych udanych kadrów i albumów wypełnionych niezapomnianymi zdjęciami.

Fotografia - pierwsze kroki.....backstage ze Szczecina

Poświąteczne warsztaty Fotografii - pierwsze kroki na nami , a co za tym idzie kolejni Kursanci z wiedzą już nie tylko teoretyczną, ale praktyczną. Pogoda dopisała nam na szóstkę, zimowe promienie słońca sprzyjały zajęciom praktycznym w plenerze.
Pojęcia takie jak przysłona, czas naświetlania oraz ISO nie są już Wam obce. Pozostaje nam życzyć samych udanych kadrów i albumów wypełnionych niezapomnianymi zdjęciami.

Albert Finch .....apartamentowo-studyjnie

Wielkie dzięki Wszystkim Uczestnikom kolejnej edycji warsztaów apartamentowo-studyjnych z Finchem za niezwykle udany weekend.....Mam nadzieję, iż niedzielna niespodzianka, czyli .....sprawiła Wam sporo frajdy i zarazem fotografowanie par będzie teraz o wiele swobodniejsze , szczególnie w akcie :) Oczywiście o naszych Modelkach i Modelu nie zapomniałem - przesyłam uściski za świetną współpracę i jestem pewien,  iż jej owocem będą świetne kadry.

Albert - do Ciebie również kieruje podziękowania za zagłębienie Uczestników w świat fotografii sensualnej, za mega zaangażowanie i jak zwykle sumienne podejście do warsztatów.

Weekendowy kurs dla Początkujących

Za nami jesienna edycja popularnego kursu Fotografia - pierwsze kroki. Słoneczna pogoda umilała nam zajęcia w plenerze i nie musieliśmy zbyt długo "chować" się w Kościele.... Bardzo dziękuję za mile spędzony weekend i Waszą wyrozumiałość związaną z przesunięciem godzinowym :) Stwierdziłem nawet, iż w sumie wyszło na duży plus zakończyć pierwszy dzień zajęć tematem związnym z ekspozycją - pomyślę nad takim rozwiązaniem czasowym na następnych kursach ....hmmm- pozostaje tylko kwestia, czy kolejni Uczestnicy będą równie chętni na wcześniejszą niedzielną pobudkę.
Pamiętajcie, aby po zkończonym kursie jak najwięcej ćwiczyć i utrwalać zdobytą wiedzę - najlepiej wszędzie zabierajcie aparat :)
Mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce....być może na Adobe Lightroom :)

Początki..... - Fotografia - pierwsze kroki

Kolejne warsztaty Fotografii - pierwsze kroki na nami , a co za tym idzie nowe Kursantki z wiedzą już nie tylko teoretyczną, ale praktyczną.
Pojęcia takie jak przysłona, czas naświetlania oraz ISO nie są już Wam obce. Pozostaje nam życzyć samych udanych kadrów i albumów wypełnionych niezapomnianymi zdjęciami.

The Snap Shots wspomnienia z warsztatów

Za nami kolejne warsztaty w Sulimierzu. W weekend w Sielskim Zakątku gościliśmy The Snap Shots..Uczestnicy odkryli ciekawe miejsca, pełne magicznego klimatu, jednocześnie obserwując pracę Natalii i Marcina. Serdeczne podziękowania za piękną sukienkę La Lucienne oraz Agnieszka G Photomodel i Mateuszowi za cierpliwość podczas całodniowej sesji :)
Serdeczne podziękowania za wsparcie partnerowi warsztów firmie Reporter https://www.facebook.com/reporterstrap/


Albert Finch Sulimierz 19-21.05

Ogromne podziękowania dla wszystkich Uczestników, Modelek Paulina Gołębiewska , Lisia photomodel , Lacrima_mosa Photomodel , Marlleen , wizażystki Ania Rygiel Studio Luksus kosmetologia profesjonalna i laseroterapia , fryzjerce - Alina Migas Makeup and hair stylist, stylistce Evelyn's Dresses - Ewelina Maciocha-Pławska Stylist za niezwykle intensywny weekend. Dzięki urokliwym zakamarkom Sulimierza, pod okiem Alberta powstało mnóstwo fantastycznych kadrów.
Dziękujemy za wspólne rozmowy o fotografii, które wręcz nie miały końca , niezwykłe zaangażowanie Prowadzącego oraz Jego cenne rady.
Sielski Zakątek to magiczne miejsce, do którego zapraszamy na kolejne plenery.

 

Fotografia - pierwsze kroki

Serdeczne podziękowania dla Uczestników Kursu Fotografii - pierwsze kroki ! Pomimo deszczowej aury, to był gorący i pełen wiedzy weekend. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję.


Albert Finch w Sulimierzu - film z warsztatów plenerowych

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku z warsztatów plenerowych z Albertem Finchem, które odbyły się w ubiegłym roku. Jednocześnie już teraz zapraszamy na jedyne w Polsce tak intensywne warsztaty z niezwykle utalentowanym Albertem, które odbędą się w maju, jak zwykle w malowniczych sceneriach Sulimierza !
Szczegóły w zakładce Warsztaty/Plenery w Sumlimierzu.

Lensbaby Twist 60 - mały subiektywny teścik :)

Zapraszam do małego testu bardzo ciekawego obiektywu od firmy Lensbaby.

Od długiego czasu myślałem o nowym szkle do fotografii portretowej, w międzyczasie do torby wpadł Contax Planar 50/1.4 ( o nim powiem więcej w osobnym teście ) priorytetem było coś zupełnie innego, odmiennego od tego co znam i używam, w torbie leży już sigma 50/1.4 Art, która pod względem optycznym jest wręcz aptekarsko dobra jednak sama ostrość, korygowanie wszystkich wad itp przestały być czynnikiem kluczowym podczas fotografowania…. i tutaj zaczęły się poszukiwania…zapewne spora część osób sięgnęłaby po Heliosa 58 lub 85 ja jednak nie chciałem sprawdzać i testować czegoś z czym już nie raz miałem do czynienia , szukałem więc dalej i znalazłem coś co sprostało moim wymaganiom.
Lensbaby twist 60 to dość świeża konstrukcja wprowadzona do sprzedaży w zeszłym roku więc w sieci nie ma zbyt wiele informacji na temat tego obiektywu, ale to co udało się przeczytać spowodowało , iż palec sam wrzucał produkt do koszyka.

Przysłona F/2.5


Przysłona F/4

Czytaj więcej...

Sensualny świat Alberta Fincha w Sulimierzu

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Uczestników, Modelek Anna Inna - Fotomodelka,Lacrima_mosa Photomodel, Natalia Igła, Alice Sihir oraz Alberta Fincha za niezwykle intensywny weekend. Dzięki urokliwym zakamarkom Sulimierza, pod okiem Alberta powstało mnóstwo fantastycznych kadrów.
Dziękujemy za wspólne rozmowy o fotografii, które wręcz nie miały końca , niezwykłe zaangażowanie Prowadzącego oraz Jego cenne rady. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie z Albertem , szczegóły w zakładce Warsztaty/Plenery w Sulimierzu.

Mokry Kolodion z Piotrem Pietrygą

Ogromne podziękowania dla wszystkich Uczestników, oraz PIOTRA PIETRYGI  za niezwykle intensywne, ciekawe i pełne pasji warsztaty !
Dziękujemy za wspólne zabawy z uczulaczami, wywoływaczami.... ,ogromne zaangażowanie Prowadzącego oraz Jego cenne rady. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie z Piotrem , szczegóły w zakładce Warsztaty :)

Albert Finch....Warsztaty apartamentowe

Ogromne podziękowania dla wszystkich Uczestników, Modelek oraz Albert Finch za niezwykle intensywny weekend.
Dziękujemy za wspólne rozmowy o fotografii, które wręcz nie miały końca , niezwykłe zaangażowanie Prowadzącego oraz Jego cenne rady. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie z Albertem