Warsztaty fotograficzne

SzkoleniaFoto.pl

Piotr Pietryga - Mokry Kolodion 18.11.2017 / 19.11.2017

Piotr Pietryga - Mokry Kolodion 18.11.2017 / 19.11.2017Serdecznie zapraszamy na warsztaty z  techniki mokrego kolodionu i wykonywania ambrotypów - niezwykłych fotografii powstałych ze srebra osiadłego na szklanych płytach.
Ambrotypia to fotografia oparta na metodzie mokrego kolodionu, gdzie obraz jest tworzony przez osiadłe na szklanych płytach srebro. Prace mienią się niespotykanym światłem w partiach jasnych, a ich czerń pozostaje nieprzenikniona. Daje to wrażenie trójwymiarowości.Każdy ambrotyp jest unikalny, z racji, że jest to ręczny proces, nie sposób jest zrobić dwóch identycznych ambrotypów.
Przewidziane jest maksimum 6 miejsc, cena za kurs wynosi 579 zł. Warsztaty odbywają się w małej grupie i przyjaznej atmosferze. 


KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYM :

Piotr Pietryga

Urodził się w środku lata 1987 roku w Wałbrzychu.Zwolennik pracy w ciemni, klasycznej fotografii czarno-białej i metod szlachetnych. Specjalizuje się w technice mokrego kolodionu. Od połowy 2014 roku w jego pracy pojawiła się również fotografia cyfrowa.
Zajmuje się głównie portretem, aktem i fotografią uliczną. Z wykształcenia magister farmacji, aktualnie studiuje medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Fotografuje od 12 lat. Używa głównie aparatów średnioformatowych i 5x7 cala do technik kolodionowych.

 

Uczestnicy warsztatów nauczą się samodzielnie wykonywać ambrotypy (zdjęcia pozytywowe wykonane na czarnym szkle) jak i negatywy szklane. Kładziony jest duży nacisk na indywidualną pracę kursantów, co jest możliwe dzięki kameralnej grupie oraz obecności modelek.
Doświadczenie w fotografii analogowej nie jest wymagane - niezbędna będzie jednak chęć poznania czegoś nowego i minimum zdolności manualnych. W cenie warsztatów zapewnione są wszelkie materiały, takie jak jodowane kolodium, roztwory azotanu srebra, wywoływacz, utrwalacz, czarne i przezroczyste szkło, na którym powstaną prace uczestników. Kursanci oczywiście zatrzymują wykonane przez siebie prace.

W przeciwieństwie do wielu uczestników innych kursów kolodionowych, tutaj kursanci opuszczają je z kompletną wiedzą jak wykonać już samodzielnie wszelkie potrzebne roztwory do wykonywania ambrotypów i negatywów. Mogą również liczyć na wsparcie Prowadzącego także po warsztatach. Do dyspozycji kursantów będą dwa aparaty wielkoformatowe, dwa zestawy lamp światła ciągłego i błyskowego, jak i kompletnie wyposażona ciemnia kolodionowa.


PROGRAM WARSZTATÓW :

10:00 Prezentacja oryginałów ambrotypów Piotra, krótki wykład o początkach fotografii analogowej
10:30 Teoretyczny opis techniki mokrego kolodionu. Omówienie materiałów i wszelkich etapów procesu oraz obsługi aparatu wielkoformatowego
11:00: Prezentacja techniki: Prowadzący wykonuje na oczach kursantów ambrotyp
11:20: Samodzielna praca uczestników z modelkami pod opieką Prowadzącego
15:00: Przerwa
15:40: Wykład na temat substancji używanych w technice mokrego kolodionu. Uczestnicy pod okiem Prowadzącego wykonują potrzebne do pracy roztwory.
16:00 Dalsza praca warsztatowa w studio
18:00 Omówienie powstałych prac, powtórne omówienie błędów i krótki wykład jak im zapobiegać
19:00 Zakończenie warsztatów

 

Termin warsztatów :  18.11.2017 / 19.11.2017 ( do wyboru jeden z terminów ) w godz. 10:00 - 19:00 

Koszt warsztatów : 579 PLN brutto
Miejsce : Studio Brodi ul. Kaszubska 57 Szczecin
Liczba uczestników : max 6 uczestników
Uczestnik powinien ze sobą zabrać : zapewniamy niezbędny sprzęt do mokrego kolodionu
Cena zawiera : lunch, napoje i przekąski

One + One - Zapisz się z drugą osobą na dowolny kurs/warsztaty a oboje zgarniecie 10% zniżki ! 

 

* podana cena jest kwotą brutto - wystawiamy fakturę VAT
Regulamin - warsztaty
Zakup jako Prezent!

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
raczej cyfry :)
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).
Zapoznałem(am) się z Regulaminem zakupu
0.00 PLN